Evrensel Adam''Evreni keşfedemem ama Dünyayı belki''

EvrenselAdam?

Küçük yaşlarda başlayan seyahat tutkusuna dair ilk hatırladığı şeyler 5 yaşında Isparta’da misafirlikte kaybolmasıydı.

9 yaşında ise ilk iki tekerlekli bisikletine sahip olduktan sonra, şehrin diğer ucuna gidip geriye dönemiş ailesini meraktan delirtmişti.

13 yaşında ise Antalya’dan Olympos’a ilk otostopunu çekerken, 16 yaşında ailesinden gizli ilk uçak deneyimini yaşayarak Antalya’dan İzmir’e seyahat etti.

18 yaşında İstanbul Yeditepe Yolcusu olmuş, açılacağı yeni Dünyaların ilk kapısını Turizm Otel ve İşletmecilik bölümü ile aralamıştı. 2 yıllık bir İngilizce hazırlık sürecinde sonra nihayet fakülteye geçti.

2011 Yılında Somali’nin Mogadişu şehrine giderek ilk seyahatini gerçekleştirdi.

2012 yılında ilk Amerika Birleşik Devletleri deneyimi ile hem çalışıp hem seyahat etti. (Kırık köprücük kemiği ile)

2013 Hollanda’nın Amsterdam şehrinde 7 aylık bir Erasmus serüvenine bol bol seyahat ve yeni arkadaşlara ekleyerek Amstermdam’dan İstanbul’a uzanan 1 aylık ilk Interrail deneyimini gerçekleştirdi.

2014 yılında ikinci Interrail deneyimi ile yıllardır hayalini kurduğu başta Norveç olmak üzere İskandinav ülkelerini harmanladı.

2015 yılında alınan ani bir kararla 1 haftalık bir zaman diliminde hazırlanıp sonu belli olmayan bir Dünya Turu için, Hindistan’a uçtu.

2016 yılında hayatında hiç yurt dışına çıkmamış babasını ikna edip, Malezya’ya yanına gelmesini sağlayarak, babası ile unutamayacağı deneyimler yaşayıp babasına otostop çekmeyi öğretti.

2017/2018 Sonu gelmeyen Avrupa ve Balkan turları, İsveç, İsviçre, İspanya Norveç derken 50’nin üzerinde ülkeye 200’ün üzerinde şehre seyahat etti.

9 yıllık seyahat tecrübelerimi Dünya turlarımı, sıradışı gezilerimi, otostop maceralarımı ve yeni projelerimi bu platform üzerinden sizlerle paylaşıyor olacağım…

”Hemşerim Memleket Nire” B.Manço