Evrensel Adam''Evreni keşfedemem ama Dünyayı belki''

SAONA ADASI,DOMİNİK CUMHURİYETİ

Saona Adası, Dominik Cumhuriyeti.

Dominik Cumhuriyeti bir ada ülkesidir. Bu ada ülkesinin en güney ucunda ayrı bir tabiat parkı olan ada vardır. Buranın adı Saona Adasıdır. Saona adası gerçekten gizli kalmış cennetlerden bir tanesidir. Kendime göre Dünya’nın pek çok farklı bölgesinde, ülkelere ya da şehirlere bağlı adalarda bulundum. Bunlar başlıca Maldivler’de 4-5 farklı ada, Hindistan,Sri Lanka, Thailand,Malezya v.b

Doğası görüntüsü temizliği, kumunun yumuşaklığı ile beni en çok etkileyen ada Dominik Cumhuriyeti’nde ki SAONA Adası oldu. Isla Saona (İspanyolca: Isla Saona), Dominik Cumhuriyeti’nin aşırı güneydoğusundaki anakaraya kısa bir mesafede bulunan tropikal bir adadır. Hükümet tarafından korunan doğal bir rezervdir ve Cotubanamá Milli Parkı’nın bir parçasıdır. Bu sebepten dolayı müthiş ötesi bir temizliğe sahiptir.

Adaya en yakın kara parçası olan, Bayahibe adlı kasabadan kalkan, Katamaran’lar ile gidebiliyorsunuz. Buradan botlar kalkıyor. Günlük tur ücreti 34 dolar. Bayahiba kasabasından ayrıldıktan sonra ile olarak yol üzerinde, bir koya uğranıp burada 30-40 dakika arasın yüzme molası verilmektedir. Bu yüzme molasından sonra, Saona adasına doğru yol alınmaktadır. Günlük tur ücreti fiyatına dahil olarak tekne de bira ve rom ikram edilmektedir. Ayrıca Saona adasında tadı oldukça lezzetli ve çeşitleri içeceğine tatlısına kadar olan açık büfe yemek ikram edilmektedir. Yemeğinizi yedikten sonra keyfinize göre dilerseniz, senzlong ya da uzun masalarda dinlenip, dilerseniz güneşin tadına varıp, yumuşak kumlarda yürüyüş yapıp ya da yerel masörler tarafında orada açık hava da özel bir masada ya da şenzlongungunuz da ek ücret ödeyerek masaj keyfine varabilirsiniz. Adada tuvalet vardır ve oldukça temizdir. Taze ananas suyu içmek isterseniz ek olarak. 1 dolar ödeyerek hem içeceğinizi yudumlayıp, hemde doyasıya manzarayı seyredebilirsiniz. Eğer adada konaklamak isterseniz, ney yazık ki Milli bir park olduğundan dolayı böyle bir seçenek mevcut değildir ve adada kalmak yasaktır. Bu sebepten dolayı akşam geriye dönmek zorundasınız. Akşam adada güvenlik görevleri sabaha kadar ada güvenliğini sağlamak için devriye atmaktadırlar.

Siz böyle bir adaya kimler ile gitmek isterdiniz.? Lütfen yorumlarda belirtiniz. Keyifli okumalar.

  • Saona Adası

SAONA ADASI, DRONE VİDEOSU İÇİN GÖZ ATABİLİRSİNİZ.

Avatar
EvrenselAdam

Küçük yaşlardan beri gelen seyahat aşkı, 2011 yılında ki Afrika Somali seyahati ile Dünya çapında açılmaya başladı. Afrika,Amerika,Asya derken Dünya gezgini oldu. 2011 Yılından beri gerçekleştirdiği seyahat ve otostop anılarını anlatıyor.

View stories

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir